Бійки чи ворожнеча всередині груп зовсім незвичні серед мисливців і збирачів, частково тому, що в матеріальному плані їм нема за що ворогувати між собою. І все ж, не дивлячись на розповсюджену думку, життя цих людей не є постійною боротьбою за виживання на грані голоду.
як соціальний інститут, що характеризується сукупністю соціальних норм, санкцій та зразків поведінки;
Функції соціології сім’ї. Функція сім’ї – спосіб проявлення активності, життєдіяльності сім’ї та її членів:
Перетворювальна – висновки, рекомендації соціологів служать для вироблення певних соціальних рішень.
Суспільство – це цілісна система, в якій системоутворюючим елементом виступають різноманітні відносини, як «ниточки», що зв’язують людей.
Конт вважав, що суспільство розвивається за об’єктивними законами, що в суспільстві діє закон «інтелектуальної еволюції».
«Суспільство – це система різноманітних відносин і взаємодій людей. Їх конкретну сукупність тепер часто називають ще соціумом».
(Р. Арон, У. Ростоу, Д. Белл, Г. Кан, А. Тофлер); С. як сукупність цивілізацій (М. Данилевський, А. Дж. Тойнбі, О. Шпенглер); співвідношення С. взагалі та суспільноекономічних формацій як його якісно визначених історичних ступенів розвитку (марксизм). Сучасному етапу властиве некласичне розуміння С, для якого характерне співіснування різноманітних підходів до вивчення С. За таких умов точкою перетину цих підходів стає вельми абстрактне тлумачення С. як всеосяжної системи, яка окреслюється граничними умовами соціальності та смислової комунікації, а в просторовому вимірі постає як «світове», «планетарне» С.
полюючі та збираючі - що живуть за рахунок диких тварин і рослин;
(так назвав цій процес відомий англійській археолог ХХ століття Гордон Чайлд). Перший етап неолітичної революції - перехід до городництва.
Процесуальний підхід розглядає управління як суму виконуваних функцій. Управління за Файолем – передбачення, організація, розпорядження, координування, контроль. Системний підхід розвивали Джонсон і Кастін. Управління включає планування, організацію, управління і зв’язок:
У різні періоди історичного розвитку суспільство набувало різноманітних форм, змінювалася його структура. Первісне суспільство не знало
Безліч соціальних Суспільство ролей, які відведені в соціумі для кожної людини;
Тут є прикладна соціологія – вона забезпечує розробку прогнозів, рекомендацій у вирішенні тих чи інших соціальних проблем, аж до рівня трудового колективу.